Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Szkoły artystyczne. Nowe przepisy o rekrutacji

Szkoły artystyczne. Nowe przepisy o rekrutacji fotolia.pl

Resort kultury przedstawił do konsultacji projekt rozporządzenia w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów do publicznych szkół i publicznych placówek artystycznych oraz przechodzenia z jednych typów szkół do innych. Potrzeba wydania nowej regulacji wynika ze zmiany ustawy upoważniającej - z ustawy o systemie oświaty na Prawo oświatowe. Jak czytamy w uzasadnieniu, nowy projekt powtarza kluczowe zapisy starego rozporządzenia, ale lista dokonanych zmian ma kilkanaście punktów. Rekrutacja na nowy rok szkolny ma rozpocząć się 1 lutego 2019 r.

Co reguluje rozporządzenie

W projekcie uregulowano warunki przyjmowania kandydatów do poszczególnych typów publicznych szkół i publicznych placówek artystycznych oraz dokumentów potwierdzających spełnianie tych warunków; sposób, tryb i terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego, w tym tzw. badania przydatności, egzaminu wstępnego i egzaminu kwalifikacyjnego oraz składu i szczegółowych zadań komisji rekrutacyjnej i komisji kwalifikacyjnej; a także warunków przechodzenia uczniów z jednych typów publicznych szkół artystycznych do innych typów publicznych szkół artystycznych.

Co zostało zmienione

Lista zmian obejmuje kilkanaście pozycji. Wśród nich m.in.: dostosowanie granic wiekowych do przepisów edukacji ogólnej; zmiana terminu składania wniosku o przyjęcie do szkoły artystycznej (ma nim być najbliższy piątek po 20 czerwca); nowe typy załączników do wniosku o przyjęcie do szkoły; zmienione niektóre wymagania wobec kandydatów (do szkoły muzycznej II stopnia i liceum plastycznego); zmodyfikowane przepisy o komisji rekrutacyjnej. 

Pt., 21 Gr. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża