Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Kujawsko-pomorskie. Pieniądze na edukację

Kujawsko-pomorskie. Pieniądze na edukację fotolia.pl

Samorządy należące do Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Metropolitalnego, objęte mechanizmem Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, od ostatniego dnia roku do 14 stycznia będą mogły składać wnioski o dofinansowanie swoich projektów edukacyjnych. Zarząd województwa ogłosił konkurs w ramach poddziałania 10.1.2 Kształcenie ogólne w ramach ZIT kujawsko-pomorskiego RPO. Na wsparcie przeznaczono 749 tys. zł. Maksymalny poziom dofinansowania całkowitego projektu wynosi 90 proc. Przy czym przedsięwzięcie musi warte co najmniej 100 tys.

Na co można otrzymać dofinansowanie?

Do konkursu kwalifikują się projekty odpowiadające sześciu następującym typom:

  1. Realizacja działań na rzecz kształtowania i rozwijania u uczniów kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy w zakresie:
    1. TIK;
    2. umiejętności matematyczno-przyrodniczych;
    3. umiejętności posługiwania się językami obcymi (w tym język polski dla cudzoziemców i osób powracających do Polski oraz ich rodzin);
    4. umiejętności rozumienia, kreatywności, innowacyjności, przedsiębiorczości, krytycznego myślenia, rozwiązywania problemów, umiejętności uczenia się i umiejętności pracy zespołowej w kontekście środowiska pracy.
  2. Realizacja procesu indywidualizacji pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi, a także wsparcie ucznia młodszego poprzez:
    1. a) doposażenie szkół lub placówek systemu oświaty w pomoce dydaktyczne oraz specjalistyczny sprzęt do rozpoznawania potrzeb rozwojowych, edukacyjnych i możliwości psychofizycznych, kształcenia oraz wspomagania rozwoju i prowadzenia terapii uczniów ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi oraz uczniów młodszych;
    2. b) wsparcie uczniów ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi oraz uczniów młodszych w ramach zajęć specjalistycznych, dydaktyczno-wyrównawczych, warsztatów, porad i konsultacji.
  3. Realizacja doradztwa edukacyjno-zawodowego związanego z wyborem dalszych kierunków kształcenia i uwzględniającego potrzeby rynku pracy.
  4. Tworzenie warunków do nauczania opartego na metodzie eksperymentu w zakresie kompetencji matematyczno-przyrodniczych m.in. poprzez:
    1. wyposażenie lub doposażenie pracowni w sprzęt niezbędny do nauczania eksperymentalnego;
    2. b) kształtowanie i rozwijanie kompetencji matematyczno-przyrodniczych uczniów.
  5. Podniesienie kompetencji lub kwalifikacji nauczycieli oraz pracowników pedagogicznych w zakresie: metod indywidualnej pracy z uczniem; wykorzystywania metod eksperymentu naukowego w edukacji; diagnostyki psychologiczno-pedagogicznej, umożliwiającej wczesne rozpoznanie potrzeb edukacyjnych i deficytów rozwojowych u uczniów; korzystania z nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych; kształtowania umiejętności interpersonalnych i społecznych; metod pracy z uczniem z niepełnosprawnościami; doradztwa edukacyjno-zawodowego; stosowania metod oraz form organizacyjnych sprzyjających kształtowaniu i rozwijaniu u uczniów lub słuchaczy kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy.
  6. Realizacja wysokiej jakości staży dla uczniów szkół i placówek kształcenia ogólnego we współpracy z podmiotami przyjmującymi na staż, w tym doskonalenie kompetencji lub kwalifikacji opiekunów stażystów u podmiotów przyjmujących na staż w zakresie niezbędnym do realizacji staży.

Więcej na temat konkursu można dowiedzieć się tutaj.

Źródło: mojregion.eu

Sob., 8 Gr. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża