Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Dodatkowe 15 mln zł wsparcia dla polskiej siatkówki

Dodatkowe 15 mln zł wsparcia dla polskiej siatkówki fotolia.pl

W czwartek 18 października br. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się konferencja prasowa Szefa KPRM Michała Dworczyka oraz Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki. Podczas spotkania poinformowano o dodatkowym wsparciu, jakie otrzyma Polski Związek Piłki Siatkowej.

Za pozytywne emocje dla milionów Polaków, energię oraz prezent na stulecie odzyskania niepodległości, premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o przeznaczeniu dodatkowego wsparcia w wysokości 15 mln zł dla Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Część tej kwoty zostanie przeznaczona na nagrody dla zawodników, sztabów, a część na szeroko pojęty rozwój siatkówki – powiedział podczas konferencji Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

Przyznane dziś dodatkowe środki finansowe mają służyć dalszemu rozwojowi siatkówki – kobiecej i męskiej. Warto przypomnieć, że Ministerstwo Sportu i Turystyki, na zadania realizowane przez PZPS w roku 2018, już wcześniej przeznaczyło  najwyższe dofinansowanie spośród wszystkich sportów zespołowych – w wysokości blisko 26 mln zł.

– Jestem przekonany, że ta dodatkowa kwota, przyznana decyzją Pana Premiera, pozwoli realizować kolejne ważne cele – podsumował minister Witold Bańka.

W Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, które odbyły się w dniach 9 - 30 września 2018 r. w Bułgarii oraz we Włoszech Polska obroniła złoty medal mistrzostw świata z 2014 roku i podobnie jak przed czterema laty pokonała w finale Brazylię. Warto podkreślić również olbrzymi sukces Reprezentacji Polski mężczyzn U-21 oraz kobiet U-19. Reprezentanci i Reprezentantki Polski znaleźli się w gronie najlepszych zawodników turnieju podczas mistrzostw świata U-21 i Europy U-19 (2017, 2018). Nasi młodzi zawodnicy znajdują się już na absolutnie światowym poziomie, a mistrzów świata U-21 z 2017 roku już teraz możemy oglądać w kadrze seniorów.

Źródło: www.msit.gov.pl

Czw., 18 Prn. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś