Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Małopolskie boiska

Małopolskie boiska fotolia.pl

Gdy po wakacyjnej przerwie uczniowie z Czuszowa wrócili do swojej szkoły z pewnością nie poznali przyszkolnego boiska, które zmieniło się nie do poznania. Przyszkolne boisko w ich miejscowości, to jeden z 54 obiektów wyremontowanych w ramach projektu „Małopolskie boiska”, na które Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczył 9 mln zł.
W całej Małopolsce istnieje ok. 2 tysięcy boisk, z których mogą korzystać uczniowie. Część z nich jest już niestety w dość kiepskim stanie.

Sportowe talenty rodzą się na boiskach szkolnych. Gdzie, jak nie na lekcjach wychowania fizycznego dzieci i młodzież mają ujawnić swoje predyspozycje w różnych dyscyplinach. Śledząc kariery wielkich sportowców, można zauważyć, że właśnie na etapie edukacji szkolnej zarazili się oni „bakcylem sportu”, który w późniejszym okresie eksplodował krajowymi i międzynarodowymi sukcesami – mówił marszałek Jacek Krupa podczas otwarcia boiska w Czuszowie. Towarzyszyli mu: wicemarszałek Wojciech Kozak oraz Grzegorz Lipiec z zarządu województwa.

„Małopolskie boiska” to projekt, jakiego – w skali całego regionu - Województwo Małopolskie jeszcze nie realizowało. Przez całe wakacje na 54 obiektach trwały prace remontowe, dzięki którym ze starych boisk zniknęła nawierzchnia, która groziła różnego typu urazami (np. żużlowa, betonowa, asfaltowa czy z kostki brukowej). Zastąpiła je bezpieczna nawierzchnia poliuretanowa.

Do pilotażu „Małopolskich boisk” przystąpiły 54 samorządy (45 gmin i 9 powiatów) z całej Małopolski. W efekcie do końca wakacji zostały wyremontowane 54 boiska przyszkolne. Jednak zainteresowanie projektem było ogromne – w sumie chęć uczestnictwa wyraziło 106 jednostek samorządu terytorialnego, które zgłosiły do remontu 341 boisk sportowych.

Źródło: www.malopolska.pl

Czw., 13 Wrz. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś