Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Opinie dotyczące pracy dyrektora szkoły są informacją publiczną

Opinie dotyczące pracy dyrektora szkoły są informacją publiczną fotolia.pl

Charakter informacji publicznej posiadają opinie rady szkoły i zakładowych organizacji związkowych, dotyczących pracy dyrektora szkoły.

Opinie te  stanowią podstawę dla oceny pracy dyrektora szkoły sporządzanej przez organ prowadzący szkołę, a ich zasięgnięcie jest niezbędne dla dokonania takiej oceny.

Opinie te zawierają informacje na temat sprawowanej przez dyrektora funkcji publicznej, a więc mają charakter informacji publicznej. Wyrok WSA w Lublinie z 18 czerwca 2018 r. sygn. II SAB/Lu 45/18.

Sąd wskazał, że opinie te są sporządzane przez radę szkoły (radę pedagogiczną), a więc podmiot będący kolegialnym organem szkoły lub placówki w zakresie realizacji jej statutowych zadań dotyczących kształcenia, wychowania i opieki oraz przez zakładowe organizacje związkowe, a więc w obu przypadkach przez podmioty zaliczone w art. 4 ustawy o dostępie do informacji publicznej do grupy podmiotów obowiązanych do udostępnienia informacji publicznych, a tym samym traktowane przez ustawodawcę jako te, które wytwarzają i posiadają tego rodzaju informacje.

Wyrok jest nieprawomocny.

Źródło: CBOSA

Sob., 18 Sp. 2018 0 Komentarzy
Bernadeta Skóbel
Redaktor Bernadeta Skóbel