Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

ZNP w sprawie urlopu dla podratowania zdrowia

ZNP w sprawie urlopu dla podratowania zdrowia fotolia.pl

Związek Nauczycielstwa Polskiego wystąpił do Ministra Zdrowia o sformułowanie wytycznych dotyczących kierunków orzekania przez lekarzy medycyny pracy w sprawie urlopu dla poratowania zdrowia nauczycieli.

Z informacji posiadanych przez ZNP wynika, że w trakcie szkoleń dla lekarzy orzeczników prezentowana jest teza, jakoby tylko choroby zawodowe umożliwiały orzeczenie urlopu dla poratowania zdrowia.

- Zgodnie z treścią art. 73 ust. 1 pkt 1 Karty Nauczyciela urlop dla poratowania zdrowia orzekany jest w celu przeprowadzenia zaleconego leczenia choroby zagrażającej wystąpieniem choroby zawodowej lub choroby, w której powstaniu czynniki środowiska pracy lub sposób wykonywania pracy odgrywają istotną rolę.  A zatem katalog chorób umożliwiających orzeczenie urlopu dla poratowania zdrowia jest zdecydowanie szerszy niż tylko katalog chorób zawodowych.

W związku z tym, że istnieje niebezpieczeństwo rozpowszechniania opinii na skutek których może zostać ograniczone prawo nauczycieli do urlopu dla poratowania zdrowia, ZNP wystąpił do Ministra zdrowia o sformułowanie wytycznych – czytamy w komunikacie z 4 lipca br. zamieszczonym na stronie internetowej ZNP.

Źródło: www.znp.edu.pl

Pt., 6 Lp. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska