Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Stosunek pracy z nauczycielem rozpoczynającym pracę w szkole 1 września br.

Stosunek pracy z nauczycielem rozpoczynającym pracę w szkole 1 września br. fotolia.pl

Od 1 września br. staż w przypadku ubiegania się o awans na stopień nauczyciela kontraktowego zostanie wydłużony do roku i 9 miesięcy.

W związku z powyższym przepisy przewidują, że z osobą posiadającą wymagane kwalifikacje, rozpoczynającą pracę w szkole, stosunek pracy nawiązuje się na podstawie umowy o pracę na czas określony obejmujący 2 lata szkolne w celu odbycia stażu wymaganego do uzyskania awansu na stopień nauczyciela kontraktowego (zmiana art. 10 ust. 2 KN wprowadzona w art. 76 pkt 13 ustawy o finansowaniu zadań oświatowych).

Zastrzeżono jednak, że w przypadku zaistnienia potrzeby wynikającej z organizacji nauczania lub zastępstwa nieobecnego nauczyciela, w tym w trakcie roku szkolnego, z osobą rozpoczynającą pracę w szkole, z nauczycielem kontraktowym lub z nauczycielami mianowanymi i dyplomowanymi, stosunek pracy nawiązuje się na podstawie umowy o pracę na czas określony.

Natomiast w razie ustalenia dodatkowego stażu (w związku z nie uzyskaniem akceptacji lub nie zdaniem egzaminu odpowiednio przed komisjami) z nauczycielem stażystą nawiązuje się stosunek pracy na czas określony na kolejny rok szkolny.

Pon., 11 Czrw. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Liszka-Michałka