Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Olimpiada Matematyczna w Singapurze

Olimpiada Matematyczna w Singapurze fotolia.pl

Sukces uczniów z II LO im. Stefana Batorego na Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej w Singapurze.

Uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Warszawie zajęli 2. miejsce na Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej w Singapurze (Singapore International Mathematics Challenge). W zawodach uczestniczyło ponad 50 zespołów z niemal 30 krajów świata.

Uczniowie nagrodzeni srebrnym medalem to: Adam Harrison, Jakub Śliż i Karol Denst. Licealistów z Batorego do zawodów przygotował prof. Zbigniew Luchciński. Dodatkowo zdobywcy srebrnego medalu wywalczyli Special Award – nagrodę specjalną za prezentację końcowych wyników pracy.

Warto podkreślić, że to kolejny sukces uczniów z II LO na Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej w Singapurze. W 2016 r. reprezentacja „Batorego” również wywalczyła II miejsce.

Międzynarodowa Olimpiada Matematyczna w Singapurze odbywa się od 2008 r. Organizatorem przedsięwzięcia jest Ministerstwo Edukacji Republiki Singapuru oraz Narodowy Uniwersytet Singapuru. Podczas zawodów sprawdzane są nie tylko umiejętności matematyczne uczniów, ale także ich kreatywność i innowacyjność. Ocenie podlegają zarówno końcowe rozwiązania, jak również sposób ich prezentacji. W zawodach uczestniczą młodzi ludzie w wieku 14-18 lat.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Źródło: MEN

Śr., 30 Mj. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Tadeusz Narkun