Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Narodowa Baza Talentów

Narodowa Baza Talentów fotolia.pl

Narodowa Baza Talentów to ogólnodostępne narzędzie, dzięki któremu możliwe jest monitorowanie oraz wyszukiwanie dzieci i młodzieży z ponadprzeciętnymi wynikami sportowymi.

Narodowa Baza Talentów - projekt, który powstał z inicjatywy ministra sportu i turystyki Witolda Bańki - jest ogólnodostępnym narzędziem, dzięki któremu możliwe jest monitorowanie i badanie poziomu sprawności fizycznej młodego społeczeństwa. Z internetowej platformy NBT korzystać mogą nauczyciele wychowania fizycznego, kluby, związki sportowe, trenerzy, uczniowie, młodzi sportowcy oraz ich rodzice.

Idei stworzenia Narodowej Bazy Talentów przyświecała potrzeba przygotowania prostego i ogólnodostępnego narzędzia do pomiaru i oceny kondycji fizycznej dzieci i młodzieży. Na podstawie wprowadzanych pomiarów somatycznych oraz wyników prób sprawności fizycznej możliwe jest porównanie sprawności uczestników w stosunku do populacji oraz wyszukiwanie osób z wynikami ponadprzeciętnymi. Zespoły naukowe Instytutu Sportu – Państwowego Instytutu Badawczego oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na bieżąco analizują zgromadzone wyniki w celu stworzenia mapy sprawności fizycznej Polski.

Na portalu NBT zarejestrowało się w roku 2017 blisko 4 tysiące trenerów oraz ponad 13 tysięcy nauczycieli, którzy przeprowadzili testy sprawności fizycznej i wprowadzili ich wyniki do bazy dla ponad 445 tysięcy zawodników.

W 2017 roku do systemu NBT zostało wprowadzonych prawie 2 miliony wyników wszystkich prób sprawności fizycznej.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej: www.narodowabazatalentow.pl

Źródło: www.msit.gov.pl

Śr., 28 Mrz. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś