Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Europejski Konkurs Statystyczny. Trwa rekrutacja

Europejski Konkurs Statystyczny. Trwa rekrutacja fotolia.pl

Główny Urząd Statystyczny informuje, że do 4 lutego trwa rekrutacja do Europejskiego Konkursu Statystycznego.
Konkurs ten to nowe międzynarodowe wydarzenie kierowane do uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs organizowany jest po raz pierwszy przez Eurostat i zgłoszone urzędy statystyczne z 11 europejskich krajów, aby promować znajomość statystyki wśród uczniów i nauczycieli.

Głównym celem Konkursu jest wzbudzenie zaciekawienia statystyką wśród uczniów oraz zachęcanie nauczycieli do wykorzystywania oficjalnych statystyk podczas zajęć z młodzieżą. Przygotowania i udział w Konkursie będą znakomitą okazją do poznania źródeł danych statystycznych, do zagłębiania się w dane statystyczne o kraju i świecie, ich rozumienia i wyciągania na ich podstawie przy wsparciu zdobytej wiedzy statystycznej prawidłowych i ciekawych wniosków. Ponadto udział w Europejskim Konkursie Statystycznym ma na celu przedstawienie roli statystyki w życiu każdego człowieka, w różnych aspektach społecznych.

Udział w Konkursie to również możliwość sprawdzenia się w pracy zespołowej i dążenie do osiągnięcia wspólnych celów. Europejski Konkurs Statystyczny kierowany jest do dwóch grup wiekowych uczestników:

Grupa A: uczniowie szkół ponadgimnazjalnych,

Grupa B: uczniowie gimnazjum.

Mogą wziąć w nim udział zespoły składające się maksymalnie z 3 uczniów oraz opiekuna zespołu - nauczyciela.

EKS składa się z dwóch części: krajowej i europejskiej. Obie odbędą się w bieżącym roku szkolnym. Trzy zwycięskie drużyny z każdej grupy wiekowej etapu krajowego Konkursu będą mogły wziąć udział w części europejskiej i zmierzyć się z przedstawicielami innych krajów. Część krajowa odbędzie się w języku polskim, natomiast praca przygotowana na potrzeby udziału w części europejskiej wymaga znajomości języka angielskiego.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie Głównego Urzędu Statystycznego tutaj.

Czw., 11 St. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska