Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

ZNP zawiesza rozmowy z resortem edukacji

ZNP zawiesza rozmowy z resortem edukacji fotolia.pl

Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesił udział w dalszych pracach Zespołu do spraw statusu zawodowego pracowników oświaty.

Na konferencji prasowej, która odbyła się 11 stycznia br.  prezes ZNP Sławomir Broniarz wyjaśnił, że Związek krytycznie ocenia dotychczasową formułę pracy Zespołu do spraw statusu zawodowego pracowników oświaty przy MEN. W jego ocenie prowadzony podczas spotkań Zespołu dialog był pozorowany i nie doprowadził do wspólnych ustaleń w wielu ważnych dla pracowników oświaty kwestiach.

16 stycznia ZNP planuje (w swojej siedzibie) spotkanie z innymi związkami zawodowymi działającymi w oświacie, podczas którego ma zostać wypracowane stanowisko partnerów społecznych w kluczowych sprawach dla pracowników – wynagrodzeń nauczycieli i zatrudnienia.

ZNP podaje, że 10 stycznia br. Zespół miał się zebrać po półrocznej przerwie. Spotkanie odwołała w ostatniej chwili Anna Zalewska tłumacząc, że tego samego dnia będzie w Sejmie na posiedzeniu połączonych komisji edukacji i samorządu ws. „monitorowania wdrażania reformy”. Minister edukacji jednak nie pojawiła się 10 stycznia na posiedzeniu komisji w Sejmie.

Wg SIO, pracę straciło 6 668 nauczycieli, z uprawnień emerytalnych skorzystało 6 564 nauczycieli, natomiast z uprawnień do świadczeń kompensacyjnych - 2 629.

Źródło: ZNP

Pt., 12 St. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska