Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Trenerzy nagrodzeni

Trenerzy nagrodzeni fotolia.pl

Pierwszy Trener” to program Ministerstwa Sportu i Turystyki, który powstał z inicjatywy ministra Witolda Bańki. Szkoleniowcy, którzy mieli pierwszy i znaczący wpływ na dalsze sportowe losy obecnych mistrzów otrzymują nagrodę w wysokości 10 000 zł.

19 grudnia 2017 roku odbyła się uroczysta gala, podczas której Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka nagrodził pierwszych trenerów tegorocznych medalistów mistrzostw świata i Europy. W wydarzeniu uczestniczyli również zawodnicy.

- Przygoda ze sportem najczęściej zaczyna się od spotkania Pierwszego Trenera. To on uczy, inspiruje, motywuje. Niejednokrotnie jego zaangażowanie wpływa na całe sportowe życie młodego zawodnika - podkreśla minister Witold Bańka. - Chcemy, by ta nagroda stanowiła również zachętę  dla trenerów do spoglądania na szkolenie perspektywicznie. Już w pierwszym etapie rozwoju zawodnika warto myśleć długofalowo i przewidywać przyszłe sukcesy podopiecznych w sporcie seniorskim. Takie spojrzenie powoduje, że ten krok to jednocześnie kolejny etap budowania spójnej piramidy szkoleniowej, na czym mi niezwykle zależy - podsumowuje minister Bańka.

Poczynając od bieżącego roku, każdy trener wskazany przez zawodnika jako pierwszy szkoleniowiec otrzymuje jednorazowy ekwiwalent w wysokości ok. 10 000 zł. Do wskazania i tym samym nagrodzenia swojego pierwszego szkoleniowca są uprawnieni zawodnicy, którzy w danym roku sięgną po medal igrzysk olimpijskich, paraolimpijskich, głuchych, mistrzostw Europy lub mistrzostw świata seniorów. Szkoleniowiec będzie mógł otrzymać nagrodę za każdego zawodnika, którego prowadził i przez którego został wskazany. Jednocześnie sportowiec, niezależnie od liczby zdobywanych medali, będzie mógł wyróżnić swojego pierwszego trenera tylko raz. Jego wybór potwierdza właściwy polski związek sportowy.

Nagroda jest przyznawana szkoleniowcom, którzy mieli pierwszy i decydujący wpływ na rozwój kariery sportowej zawodnika. Nowe rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki precyzuje, że pierwszym trenerem jest osoba, która brała udział w początkowym procesie szkolenia sportowca przez minimum 24 miesiące. Początkowy proces szkolenia obejmuje przygotowanie i udział w zawodach w kategorii wiekowej młodzika, juniora młodszego lub juniora, organizowanych i prowadzonych przez polski związek sportowy.

Lista nagrodzonych trenerów znajduje się w załączniku.

Źródło: www.msit.gov.pl

Załączniki:
Pobierz ten plik (Lista_Nagrodzonych.pdf)Lista_Nagrodzonych.pdf77 kB
Śr., 20 Gr. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś