Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

IAM ogłosił nabór do programu dotacyjnego "Kulturalne pomosty"

IAM ogłosił nabór do programu dotacyjnego fotolia.pl

Samorządowe instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe realizujące projekty zagraniczne mogą składać wnioski do programu „Kulturalne pomosty”.

Instytut Adama Mickiewicza ogłosił nabór do programu dotacyjnego „Kulturalne pomosty”, prowadzonego w ramach Priorytetu 3, Schemat 3B, Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021. Poprzez realizację programu IAM wspiera wydarzenia kulturalne powstające poza granicami Polski.

Strategicznym celem programu, realizowanego w związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, jest budowanie i umacnianie pozytywnego wizerunku naszego kraju poza granicami poprzez prezentację i promocję kultury polskiej.

Program jest adresowany do podmiotów prawa polskiego: samorządowych instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych prowadzących działalność kulturalną. Dofinansowane w tym naborze wydarzenia kulturalne muszą odbywać się w krajach wymienionych w załączniku do regulaminu Wytyczne programowe do programu IAM „Kulturalne pomosty”, muszą też zostać zrealizowane i opłacone w roku 2018. Warunkiem udziału w konkursie jest współpraca polskich wnioskodawców z partnerami zagranicznymi.

Oczekiwanymi, kluczowymi efektami programu będą: stworzenie podstaw dla działań nie tylko inicjujących, lecz przede wszystkim podtrzymujących długofalową współpracę z zagranicznymi partnerami z krajów wskazanych w priorytetach geograficznych, powstanie trwałej sieci powiązań instytucjonalnych, artystycznych i społecznych, jak również ugruntowanie zainteresowania wymianą kulturalną z Polską.

Zadania dofinansowane w ramach programu, prezentujące i promujące kulturę polską poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej adresowane mają być do odbiorcy zagranicznego, zarówno do grup zajmujących się profesjonalnie kulturą, jak i młodzieży oraz szerokiego grona odbiorców.

Nabór do programu trwa do 10 grudnia 2017 roku, wnioski można składać wyłącznie pod adresem eboi.iam.pl.

Na wydarzenia w latach 2019-21 corocznie będą ogłaszane kolejne nabory.

Więcej informacji na stronie tutaj.

Źródło: MKiDN, IAM.

Pt., 24 Lst. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa