Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Przeciwdziałanie narkomanii w szkołach nastawione na skuteczność

Przeciwdziałanie narkomanii w szkołach nastawione na skuteczność fotolia.pl

Minister Edukacji Narodowej postanowił podjąć działania zwiększające skuteczność prowadzonych w szkołach działań z zakresu przeciwdziałania narkomanii. W tym celu przystąpił do nowelizacji regulującego to zagadnienie rozporządzenia.

W propozycji zmian określono, że dobór odpowiedniego programu w ramach Systemu rekomendacji programów profilaktycznych i promocji zdrowia psychicznego, o którym mowa w Krajowym Programie Przeciwdziałania Narkomanii powinien uwzględniać wyniki przeprowadzonej diagnozy oraz cele profilaktyczne. Diagnoza ma być przygotowywana w każdym roku szkolnym w terminie 30 dni od dnia rozpoczęcia roku szkolnego. Prowadzone w oparciu o tę diagnozę działania mają wpisywać się w program wychowawczo-profilaktyczny szkoły lub placówki.

Dodatkowo podkreślono, że w podejmowanych działaniach należy zwrócić szczególną uwagę na zagrożenia związane z używaniem środków zastępczych (tzw. dopalaczy).

Projekt rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej zmieniającego rozporządzenie w sprawie zakresu i form prowadzenia w szkołach i placówkach systemu oświaty działalności wychowawczej, edukacyjnej, informacyjnej i profilaktycznej w celu przeciwdziałania narkomanii został skierowany do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych.

Sob., 7 Prn. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Grzegorz P. Kubalski