Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych

Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych fotolia.pl

Pod takim hasłem Ośrodek Rozwoju Edukacji organizuje warsztaty dla samorządowców. Odbędą się one w dniach 9-10 września w centrum szkoleniowym ORE w Sulejówku pod Warszawą. Zajęcia mają przygotować uczestników do sporządzenia raportu z realizacji zadań oświatowych z wykorzystaniem wskaźników organizacyjnych i finansowych oraz wskazać możliwości wykorzystywania raportu przez samorząd do podejmowania decyzji zarządczych. W czasie warsztatów możliwe będą indywidualne konsultacje. Zajęcia mają mieć charakter praktyczny i dawać możliwość wymiany doświadczeń i dyskusji nad różnymi rozwiązaniami.

Program podzielono na trzy części. Pierwsza, wprowadzająca, ma wyjaśnić po co sporządza się raport o realizacji zadań oświatowych, kto go czyta i analizuje oraz wskazać przepisy nowego ustroju oświaty wpływające na raport w roku szkolnym 2016/2017. Druga część warsztatów poświęcona ma być omówieniu zakresu i formy przedstawienia informacji w raportach sporządzanych przez JST, na przykładzie kilku wybranych. Z kolei na trzeciej części zajęć uczestnicy dokonają analiz i sformułują wnioski wynikające z danych zebranych w raporcie pod kątem rozwoju kompetencji kluczowych uczniów oraz wykorzystania raportu do podejmowania decyzji strategicznych w JST pod kątem długofalowej polityki oświatowej samorządu.

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu „Wsparcie kadry jednostek samorządu terytorialnego w zarzadzaniu oświatą ukierunkowanym na rozwój szkół i kompetencji kluczowych uczniów” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój . Projekt realizowany jest przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w partnerstwie ze Związkiem Miast Polskich.

Więcej na temat warsztatów można dowiedzieć się pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pon., 4 Wrz. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża