Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

ZNP krytykuje podstawy programowe

ZNP krytykuje podstawy programowe fotolia.pl

W opinii Zarządu Głównego Związku Nauczycielstwa Polskiego przygotowana przez MEN propozycja podstawy programowej kształcenia ogólnego dla liceum ogólnokształcącego, technikum oraz branżowej szkoły II stopnia jest niezgodna ze współczesnymi standardami programowania kształcenia i bez prowadzenia istotnych zmian nie powinna być stosowana w szkołach.

Zarząd zauważa ponadto, że praca z tym dokumentem, zwłaszcza w okresie przejściowym reformy, kiedy w szkole będą uczyć się będą równolegle uczniowie kształceni według starej i nowej podstawy, stanowić będzie wielkie wyzwanie dla nauczycieli. Podstawy te różnią się zasadniczo w konstrukcji, a także pod względem treści. Nauczyciele bowiem zmuszeni będą pracować według różnych filozofii kształcenia z różnymi oddziałami w tej samej szkole.

Z opinią Zarządu Głównego ZNP dotyczącą projektu rozporządzenia MEN w sprawie podstawy programowej kształcenia ogólnego dla liceum ogólnokształcącego, technikum oraz branżowej szkoły II stopnia można zapoznać się tutaj.

Pt., 25 Sp. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska