Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ponad 2000 gmin aktywnych w Programie SKS

Ponad 2000 gmin aktywnych w Programie SKS fotolia.pl

„Szkolny Klub Sportowy”- największy w historii Ministerstwa Sportu i Turystyki program upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży!
Rekordowy pod wieloma względami: największy budżet – ponad 40 mln zł, największy zasięg terytorialny – ponad 80% gmin i 95% powiatów, największa liczba uczestników – prawie 240 tys. uczniów i blisko 14 tys. grup ćwiczebnych.

Ministerstwo Sportu i Turystyki uruchomiło program SKS, czyli program systematycznych, ogólnodostępnych i dodatkowych zajęć wychowania fizycznego skierowanych do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Główne cele Programu to:

  1. Urealnienie wychowania fizycznego w szkołach.
  2. Podniesienie pozycji i jakości wychowania fizycznego w procesie kształcenia dzieci i młodzieży.
  3. Ukształtowanie szkół jako lokalnych centrów aktywności sportowej.
  4. Wzmocnienie roli nauczyciela/trenera prowadzącego zajęcia z dziećmi i młodzieżą.
  5. Rozwój sportu szkolnego, aby każdy uczeń mógł w nim uczestniczyć i być częścią współzawodnictwa niezależnie od predyspozycji i umiejętności.

Szkoła jest bardzo ważnym miejscem w życiu każdego młodego Polaka. Realizując program SKS podnosimy rangę WF-u w szkołach. Wracamy do tego, co dobre, wracamy do sprawdzonej formuły. Zajęcia odbywają się na terenie obiektów szkolnych i prowadzone są przez nauczycieli wychowania fizycznego. Dodatkowe lekcje są realizowane 2 razy w tygodniu. Program Szkolny Klub Sportowy jest realizowany we wszystkich województwach na terenie ponad 2 tys. gmin.

Więcej  informacji o Programie tutaj

Źródło: www.msit.gov.pl

Czw., 13 Lp. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś