Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zdobądź grant! Nabór chętnych do prowadzenia Lokalnych Ośrodków Wiedzy i Edukacji

Zdobądź grant! Nabór chętnych do prowadzenia Lokalnych Ośrodków Wiedzy i Edukacji fotolia.pl

Prowadzisz lub zarządzasz szkołą, która współpracuje z rodzicami, wychodzi do lokalnej społeczności podejmując dla niej różne działania, której kierownictwo, grono pedagogiczne i personel nie boi się wyzwań? Jesteś wójtem, burmistrzem, prezydentem, starostą, prezesem stowarzyszenia, fundacji lub dyrektorem szkoły publicznej lub niepublicznej? Chcesz pozyskać dla swojej szkoły dodatkowe fundusze? W Twojej lokalnej wspólnocie są dorośli, którzy nie radzą sobie na rynku pracy, są bierni i mają niskie kompetencje edukacyjne, a Ty chciałbyś im pomóc? Zgłoś swój udział w konkursie ogłoszonym przez ZPP.

Związek Powiatów Polskich ogłosił nabór dla organów prowadzących szkoły, które uczynią je Lokalnymi Ośrodkami Wiedzy i Edukacji. Wspólnie z partnerami (Uniwersytetem Jagiellońskim, Fundacją Małopolska Izba Samorządowa, Wyższą Szkoła Ekonomii i Informatyki) na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej realizuje projekt, finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

"Przekażemy Ci finansowy grant na prowadzenie ośrodka, pomożemy w jego uruchomieniu i będziemy Cię wspierać podczas jego funkcjonowania." - czytam w komunikacie.

Dzięki udziałowi w projekcie uczestnicy mogą:

  • wzmocnić rolę swojej szkoły jako lokalnego centrum integrującego społeczność wsi, dzielnicy, gminy, miasta, powiatu;
  • spowodować, że szkoła stanie się liderem edukacyjnym, animatorem działań dla lokalnej społeczności, wzorem dla innych placówek;
  • doprowadzic do tego, że szkoła podniesie jakość swojej pracy i wprowadzi nowe formy działania;
  • pozyskać dla szkoły grant w wysokości blisko ćwierć miliona zł;
  • wzbogacić szkołę w sprzęt techniczny i przeprowadzi adaptację obiektu do pełnienia funkcji ośrodka;
  • zyskać możliwość dodatkowego wynagrodzenia dla nauczycieli i pracowników szkoły;
  • ze wsparciem ekspertów opracować diagnozę potrzeb edukacyjnych i rozwojowych członków lokalnej społeczności, osób funkcjonujących w otoczeniu szkoły;
  • uzyskać kolejną formę wsparcia osób potrzebujących pomocy w lokalnej wspólnocie: dorosłych gorzej wykształconych, nieradzących sobie na ryku pracy i biernych;
  • dać możliwość - dla mieszkańców wsi, dzielnicy, gminy, miasta, powiatu - udziału w różnych formach kształcenia i rozwoju kompetencji.

Podmioty zainteresowane uzyskaniem tych korzyści dla szkoły, lokalnej społeczności, gminy, miasta, powiatu - zachęcani są do przeczytania uważanie komunikatu i załączników zamieszczonych na stronie Związku Powiatów Polskich - TUTAJ.
 
Na pytania od zainteresowanych Organizatorzy czekają do 25 marca br.

Wnioski przyjmowane będą od 31 marca do 28 kwietnia br. na adres podany w procedurze naboru grantów.

Śr., 1 Mrz. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka