Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

MEN: wdrożyć nową podstawą programową

MEN: wdrożyć nową podstawą programową fotolia.pl

Podczas konferencji, która zorganizowana została w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie, uczestnicy dyskutowali o zmianach w kształceniu ogólnym, specjalnym i zawodowym oraz w obszarze wychowania i profilaktyki. Przedstawiono też, w jaki sposób kuratoria oświaty będą zaangażowane we wdrażanie nowej podstawy programowej. Rozmawiano również o tym, jaką rolę pełnić będą publiczne placówki doskonalenia nauczycieli w przygotowaniu dyrektorów i nauczycieli do wprowadzania zmian programowych, a także sposobów pracy z nowymi podstawami programowymi, obowiązującymi od roku szkolnego 2017/2018.

Mam nadzieję, że dzięki pracy ośrodków doskonalenia nauczycieli możliwe będzie dalsze wprowadzanie zmian w edukacji – powiedział w poniedziałek wiceminister edukacji.

Maciej Kopeć Podsekretarz Stanu w MEN uczestniczył 27 lutego w konferencji skierowanej do dyrektorów placówek doskonalenia nauczycieli dotyczącej nowej podstawy programowej.

W swoim wystąpieniu wiceminister edukacji przypomniał główne założenia reformy edukacji oraz przedstawił najważniejsze zmiany zawarte w nowej podstawie programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej.

W nowej podstawie podkreślamy przede wszystkim elementy innowacyjne i działania skierowane na pracę zespołową uczniów. Kładziemy w niej nacisk na naukę języków obcych i informatykę. To bardzo nowoczesna podstawa – powiedział Maciej Kopeć Podsekretarz Stanu w MEN. – Dajemy w niej nauczycielom swobodę w działaniu – dodał.

Wiceminister powiedział także, że trwają obecnie prace legislacyjne dotyczące ramowych planów nauczania, a następnym etapem będzie stworzenie nowej podstawy programowej dla liceum ogólnokształcącego.

W spotkaniu uczestniczył również dr hab. Andrzej Waśko, doradca Prezydenta RP do spraw wdrażania reformy oświaty, który przedstawił cele i perspektywy zmian strukturalno-programowych w edukacji.

Źródło: men.gov.pl

Czw., 2 Mrz. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Tadeusz Narkun