Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

MSiT i MEN wspólnie o zmianach w sporcie dzieci i młodzieży

MSiT i MEN wspólnie o zmianach w sporcie dzieci i młodzieży fotolia.pl

Omówienie kwestii funkcjonowania oddziałów i szkół sportowych oraz oddziałów i szkół mistrzostwa sportowego, a także zmian jakie niesie ono dla sportu dzieci i młodzieży, wynikające z projektu rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej, było przedmiotem spotkania jakie odbyło się 8 lutego 2017 r. w Centralnym Ośrodku Sportu Torwar w Warszawie.

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki – Pan Jan Widera oraz Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej – Pan Maciej Kopeć, spotkali się tu z przedstawicielami polskich związków sportowych.

Przez 2,5 godziny ministrowie, wspierani przez pracowników podległych im resortów, odpowiadali na pytania, wyjaśniali wątpliwości i udzielali informacji na temat przyszłych rozwiązań systemowych. W spotkaniu uczestniczyło ok. 50 osób z 22 polskich związków sportowych, szkół sportowych i szkół mistrzostwa sportowego.

Minister Widera wyjaśnił, że podejmowane działania stanowią w pewnym sensie realizację zaleceń pokontrolnych Najwyżej Izby Kontroli. Ponadto, podkreślił, że dzięki proponowanym zmianom polskie związki sportowe będą miały większy wpływ na proces szkolenia, który będzie realizowany według ich programów oraz zwrócił uwagę na zacieśnienie współpracy pomiędzy MSiT i MEN, zmierzającej do wypracowania spójnej koncepcji funkcjonowania oddziałów sportowych, szkół sportowych, oddziałów i szkół mistrzostwa sportowego w ścisłym powiązaniu z reformą systemu oświaty. Poinformował również, że w Departamencie Sportu Wyczynowego utworzono Wydział Sportu Młodzieżowego, którego zadaniem jest m. in. uporządkowanie systemu szkolenia w SMS, OSSM i NSMS, szkolenia kadr wojewódzkich młodzików i juniorów młodszych, a także systemu współzawodnictwa młodzieżowego.

Źródło: www.msport.gov.pl

Śr., 15 Lt. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś