Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Wsparcie dla sektora edukacji na Ukrainie

Wsparcie dla sektora edukacji na Ukrainie fotolia.pl

10 maja 2011 r. w auli Ośrodka Rozwoju Edukacji Krystyna Szumilas, sekretarz stanu w ministerstwie edukacji narodowej z przedstawicielami Ministerstwa Oświaty i Nauki, kuratoriów oświaty oraz Centralnego Instytutu Podyplomowej Oświaty z Ukrainy, uczestniczącymi w tygodniowym szkoleniu w ramach projektu „Liderzy Inicjatyw Oświatowych”. W spotkaniu wziął Markijan Malskyj Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej.

Projekt jest realizowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w ramach polskiej pomocy zagranicznej udzielanej za pośrednictwem MSZ w 2011 r. – „Implementacja polskiego programu współpracy na rzecz rozwoju oraz wsparcie międzynarodowej współpracy na rzecz demokracji i społeczeństwa obywatelskiego”.

Celem projektu „Liderzy Inicjatyw Oświatowych” jest wzmacnianie struktur demokratycznych społeczeństwa Ukrainy oraz wsparcie zachodzących przemian politycznych i społecznych na drodze do integracji ze strukturami europejskimi poprzez przygotowanie przedstawicieli sektora edukacji do wprowadzania systemowych, jakościowych zmian w edukacji na Ukrainie. Projekt jest kontynuacją podejmowanych od 2005 r. przez Ośrodek Rozwoju Edukacji działań. Odpowiada także na zgłaszane przez partnerów ukraińskich potrzeby związane z przygotowaniem nauczycieli do wdrażania zmian oraz prowadzeniem autoewaluacji w szkołach.

Podczas spotkania strona polska podzieliła się także doświadczeniami wynikającymi ze zmian wprowadzanych w systemie edukacji, mającymi podnieść jakość pracy polskich szkół.

Źródło: ore.edu.pl

Czw., 12 Mj. 2011 0 Komentarzy Dodane przez: Tadeusz Narkun