Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

MEN z harcerzami

MEN z harcerzami fotolia.pl

23 marca Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall podpisała porozumienie z organizacjami harcerskimi – Związkiem Harcerstwa Rzeczypospolitej, Stowarzyszeniem Harcerskim oraz Stowarzyszeniem Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacją Skautingu Europejskiego. Podczas uroczystości składania podpisów minister podziękowała organizacjom harcerskim za pracę wychowawczą na rzecz dzieci i młodzieży.

Organizacje harcerskie od wielu lat są ważnym partnerem szkół i placówek oświatowych. W tym czasie  wypracowały skuteczne metody wychowywania dzieci i młodzieży oraz rozwijania ich talentów i umiejętności. Motywacją do podpisania porozumienia jest wiele przykładów efektywnej współpracy polskich szkół z organizacjami harcerskimi w realizacji programu wychowawczego.

Porozumienie określa zasady współdziałania Ministra Edukacji Narodowej z organizacjami harcerskimi w zakresie realizacji celów określonych w art. 1 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty. Podejmowane działania realizowane będą poprzez harcerskie przedsięwzięcia, programy i projekty edukacyjne, jak również współdziałanie harcerskich terenowych jednostek organizacyjnych z kuratoriami oświaty, szkołami i placówkami oświatowymi.

Źródło: men.gov.pl

Pon., 28 Mrz. 2011 0 Komentarzy Dodane przez: Tadeusz Narkun