Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Bezpieczne imprezy sportowe - konkurs MSWiA

Bezpieczne imprezy sportowe - konkurs MSWiA fotolia.pl

MSWiA ogłosiło konkurs na realizację projektu dotyczącego bezpieczeństwa imprez sportowych. Do konkursu mogą przystąpić gminy i powiaty, które prześlą do 8 kwietnia br. pomysły na poprawę bezpieczeństwa m.in. na stadionach, w halach i innych obiektach sportowych o charakterze masowym. Trzy zwycięskie projekty otrzymają: 50 tys. zł, 30 tys. zł i 20 tys. zł. na realizację swoich pomysłów.

Nagrody otrzymają trzy projekty, które najlepiej będą popularyzować zasady bezpiecznego zachowania podczas imprez sportowych, w tym edukację wśród dzieci i młodzieży. Projekty mają promować sport, zajęcia pozaszkolne czy obozy sportowo-rekreacyjne jako formę spędzania wolnego czasu. Celem konkursu jest również wsparcie projektów, których głównym zadaniem jest zapewnienie prawidłowego funkcjonowania obiektów sportowych.

Projekty będą oceniane pod kątem innowacyjności i nowoczesności przedsięwzięcia, możliwości realizacji projektu, udziału społeczności lokalnej oraz podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo imprez sportowych, efektów realizacji projektu.

Konkurs jest dwuetapowy. W pierwszym etapie projekty zgłoszone do konkursu będzie oceniał zespół wojewódzki. Następnie wojewoda dwa rekomendowane projekty przekaże do oceny MSWiA. Będzie miał na to czas do 22 kwietnia br. Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi do 30 maja br.

Do konkursu organizowanego przez MSWiA mogą przystąpić jednostki samorządu terytorialnego. Zgłoszenia wraz z projektami, zainteresowane gminy i powiaty, mogą przesyłać do 8 kwietnia 2011 r., na adresy właściwych urzędów wojewódzkich. Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi do 30 maja 2011 roku.

Łączna wartość nagród pieniężnych dla trzech najlepszych projektów wynosi 100 tysięcy złotych. Zwycięskie gminy lub powiaty otrzymają odpowiednio 50 tys. zł (za I miejsce), 30 tys. zł (za II miejsce) oraz 20 tys. zł (za zajęcie III miejsca w konkursie). Środki te pozwolą zwycięzcom na sfinansowanie wyłonionych projektów.

Nagrody konkursowe pochodzą ze środków rządowego programu „Razem bezpieczniej". MSWiA przekaże pieniądze za najlepsze projekty wojewodom, a ci w postaci dotacji - zwycięskim jednostkom.

Konkurs „Bezpieczeństwo imprez sportowych" jest organizowany w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej". Program ten został powołany uchwałą Rady Ministrów z 18 grudnia 2006 roku.

Więcej na stronach mswia.gov.pl

fot. sxc.hu

Niedz., 6 Mrz. 2011 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka