Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Projekt promujący rozwiązania BIM – można zgłaszać zainteresowanie

Projekt promujący rozwiązania BIM – można zgłaszać zainteresowanie fotolia.pl

Jak informuje resort rozwoju, 13 listopada 2019 roku rozpoczął się projekt „Cyfryzacja procesu budowlanego w Polsce”, mający promować rozwiązania BIM. Jest realizowany we współpracy z PWC i wspierany przez Komisję Europejską. Jego celem jest upowszechnienie elementów technologii BIM na polskim rynku budowlanym. 

Technologia BIM (Building Information Modeling) opiera się na elektronicznym zapisie pełnej wiedzy i danych dotyczących obiektu budowlanego, w celu ich użycia przy projektowaniu, budowie i późniejszym użytkowaniu obiektu.

Projekt ma szansę stać się dużym krokiem w kierunku upowszechnienia wykorzystania elementów technologii BIM w procesie inwestycyjnym i budowlanym. Jego głównymi celami są:

  • zdefiniowanie procesów, w których możliwe jest korzystanie z technologii BIM w projektach publicznych,
  • opracowanie niezbędnych standardów i dokumentów możliwych do wykorzystania w projekcie pilotażowym wykorzystującym BIM,
  • poprawa wydajności systemu zamówień publicznych w kontekście możliwości wykorzystania technologii BIM przy zamówieniach.

Częścią procesu konsultacji będą spotkania z zainteresowanymi stronami: inwestorami, jednostkami publicznymi, projektantami, generalnymi wykonawcami. Organizacje zainteresowane wzięciem udziału w konsultacjach prosimy o kontakt z p. Jarosławem Sosnowskim (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Jesienią 2020 roku planowane jest wydanie raportu podsumowującego osiągnięte cele projektu. 

Projekt jest realizowany przy wsparciu Unii Europejskiej za pośrednictwem Programu Wspierania Reform Strukturalnych i wdrażany we współpracy z Komisją Europejską. 

Źródło: www.gov.pl/rozwoj

Sob., 30 Lst. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Bartłomiej Zydel