Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Kolejna edycja międzynarodowej konferencji ICAADE - tym razem w Polsce!

Kolejna edycja międzynarodowej konferencji ICAADE - tym razem w Polsce! fotolia.pl

Od 13 do 16 października br., na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej będzie miała miejsce trzecia edycja międzynarodowej konferencji naukowej pod nazwą International Conference on Amphibious Architecture, Design and Engineering - ICAADE.

ICAADE to konferencja odbywająca się co dwa lata w różnych państwach na świecie, poświęcona amfibijnemu projektowaniu w architekturze i urbanistyce. W roku 2015 odbyła się w Bangkoku, a w 2017 w Waterloo w Kanadzie.

Amfibijne planowanie, urbanistyka i architektura to idea oraz metody takiego kształtowania środowiska zbudowanego w obszarach lądowo-wodnych, które pozwalają na ich zrównoważone wykorzystanie przez człowieka przy minimalnej ingerencji w naturalne cykle przyrodnicze. Obejmuje racjonalną gospodarkę zasobami wodnymi, nowoczesną ochronę przeciwpowodziową, zagospodarowanie terenów zalewowych oraz wodnych, rewitalizację frontów wodnych, a także budynki pływające i wiele innych zagadnień wpisujących się w szeroką dyskusję na temat dostosowania środowiska życia człowieka do zmian klimatu.

ICAADE tworzy otwarte forum dla przedstawicieli różnych środowisk: architektów, urbanistów, architektów krajobrazu, specjalistów z dziedziny inżynierii lądowej, wodnej, oceanicznej, inżynierii środowiska, samorządowców i wielu innych. W wydarzeniu biorą udział zarówno akademicy, projektanci, studenci, jak również przedsiębiorcy i przedstawiciele władz.

Specjalnymi gośćmi tegorocznej edycji ICAADE będą architekci:

Koen Olthuis - założyciel Waterstuodio.NL, uznanego biura specjalizującego się w projektowaniu budynków pływających, autor Float!: Building on Water to Combat Urban Congestion and Climate Change. W 2007 roku został umieszczony na 122 miejscu na liście najbardziej wpływowych ludzi na świecie magazynu Time. (https://www.waterstudio.nl/).

Richard Coutts - lider Baca Architects, pracowni wielokrotnie nagradzanej za realizacje na obszarach wodnych i zalewowych, autor Aquatecture. Buildings and Cities Designed to Live and Work with Water (https://www.baca.uk.com/).

Saif Ul Haque - dyrektor programu Research and Design w Bengal Institute for Architecture, Landscapes and Settlements, właściciel biura Saif Ul Haque Sthapati, autor amfibijnej szkoły Arcadia Project nominowanej do nagrody Aga Khan 2019 (https://bengal.institute/team/saif-ul-haque/).

Więcej informacji na temat wydarzenia, znajdziecie Państwo tutaj: http://icaade.org/ 

Źródło: sarp.org.pl oraz icaade.org

Pt., 9 Sp. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa