Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Krajowa integracja mpzp u głównego geodety

Krajowa integracja mpzp u głównego geodety fotolia.pl

Główny Geodeta Kraju przejął utrzymanie i administrowanie usługą Krajowa Integracja Miejscowych Planów Zagospodarowania. Usługa ta obejmuje aktualnie zintegrowane miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego z 969 jednostek samorządowych. Obecnie w 179 jednostkach są to plany wektorowe, a w pozostałych 790 w postaci rastra z nadaną georeferencją. Statystyka wykorzystania usługi i mapa włączonych jednostek znajduje się na stronie www.integracja.gugik.gov.pl.

Usługa integracyjna jest włączona do serwisu geoportal.gov.pl od 2017 r. Wówczas Ministerstwo Cyfryzacji podjęło decyzję o włączeniu do Geoportalu trzech zintegrowanych tzw. usług WMS dotyczących:

  • ewidencji gruntów i budynków,
  • uzbrojenia terenu
  • miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.

Usługi te zbierają dane, których prowadzenie jest rozproszone w powiatach czy gminach, a które często wykorzystywane są na poziomie szerszym, co wymaga zintegrowania informacji z kilku jednostek. Najwięcej zintegrowanych usług dotyczy ewidencji gruntów i budynków. Jak informuje urząd GGK, strona z usługami zintegrowanymi miesięcznie notuje ok. 10 milionów zapytań.

Źrodło: gugik.gov.pl

Pt., 10 Mj. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża