Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Kujawsko-pomorskie. Pieniądze na modernizację energetyczną obiektów

Kujawsko-pomorskie. Pieniądze na modernizację energetyczną obiektów fotolia.pl

Od końca maja aż do października kujawsko-pomorskie samorządy lokalne, ich związki i stowarzyszenia oraz jednostki organizacyjne, będą mogły składać wnioski o dofinansowanie modernizacji energetycznej publicznych budynków. Zarząd województwa ogłosił konkurs w ramach działania 3.3 Efektywność energetyczna w sektorze publicznym i mieszkaniowym, kujawsko-pomorskiego programu regionalnego. Konkurs podzielono na rundy.

Na co można otrzymać dofinansowanie?

Przedsięwzięcia kierowane na konkurs muszą dotyczyć głębokiej i kompleksowej modernizacji energetycznej budynków publicznych. Składają się na nią następujące działania: ocieplenie obiektu, wymiana pokrycia dachu, okien, drzwi zewnętrznych oraz oświetlenia na energooszczędne wraz z instalacją; przebudowa systemów grzewczych (wraz z wymianą i przyłączeniem źródła ciepła), systemów wentylacji i klimatyzacji oraz zastosowanie systemów zarządzania budynkiem; realizacja mikrokogeneracji (tj. - proces technologiczny polegający na skojarzonej produkcji energii cieplnej i elektrycznej w oparciu o wykorzystanie urządzeń małych i średnich mocy) lub mikrotrigeneracji (tj. - efektywne wykorzystanie energii elektrycznej, ciepła i chłodu w jednej instalacji) na potrzeby własne; budowa i przebudowa instalacji OZE w modernizowanych energetycznie budynkach; instalacja systemów chłodzących, w tym również z OZE.

Ile można pozyskać?

Pulę wsparcia podzielono dwie części odpowiadające rundom konkursu. Na dofinansowanie projektów w pierwszej rundzie naboru zarezerwowano 7 mln zł, na drugą rundę przeznaczono 3 mln zł. Maksymalny poziom dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 85 proc. wydatków kwalifikowanych projektu. W przypadku, gdy projekt nieobjęty pomocą publiczną realizowany jest na obszarze rewitalizacji wyznaczonym w gminnym / lokalnym programie rewitalizacji, poziom wkładu własnego może ulec zmniejszeniu, jednak nie więcej niż o 10 punktów procentowych.

Więcej informacji o konkursie można uzyskać tutaj.

Pt., 29 Mrz. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża