Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Architektura niepodległości w Europie Środkowej

Architektura niepodległości w Europie Środkowej fotolia.pl

Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie 8 listopada br. zaprezentuje wystawę "Architektura niepodległości w Europie Środkowej".

Ta wyjątkowa ekspozycja, przedstawiająca złożony proces budowy nowych państw po 1918 roku, przygotowana została w ramach Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017–2021, jako część obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wystawa przybliża główne wątki, wokół których ogniskowało się życie architektoniczne Europy Środkowej w tym okresie. Poszukiwanie nowych wzorów ikonografii narodowej i symboli państwa, zaznaczanie swojej obecności na mapie kontynentu, w krajobrazie regionów i miast, chęć stworzenia nowych szans dla rozwoju społecznego – to tylko kilka spośród fenomenów, które kształtowały krajobraz kulturowy Europy Środkowej tego czasu. Obok tych najciekawszych i najważniejszych powojennych realizacji wystawa wydobędzie także mniej znane przykłady, aby odpowiedzieć na pytanie o różnice i podobieństwa w rozwoju architektury państw, które zaistniały na mapie Europy po 1918 roku.

Wernisaż odbędzie się 8 listopada br., o godz. 18.00 w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie (Rynek Główny 25). Wystawa natomiast trwać będzie od 9 listopada 2018 roku do 10 lutego 2019 roku).

Wystawa wpisuję się również w program Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018.

Źródło: mck.krakow.pl

Pt., 2 Lst. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska