Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Europejski Tydzień Regionów i Miast

Europejski Tydzień Regionów i Miast fotolia.pl

Od 8 do 11 października 2018 r. w Brukseli i dziesiątkach miast w Europie odbędzie się coroczny cykl konferencji i spotkań w celu podkreślenia gotowości miast i regionów do ściślejszej współpracy m.in. na rzecz wzrostu gospodarczego i zatrudnienia.

Podczas tego Tygodnia przedstawiciele samorządów biorą udział w seminariach i dyskusjach dotyczących m.in. gospodarki, rynku pracy i unijnej polityki spójności. Imprezy organizowane są w kilkunastu krajach UE, także w Polsce.

W trakcie tegorocznego Tygodnia Regionów i Miast obędzie się  EWRC Masterclass. Wydarzenie zgromadzi 30 wybranych naukowców będących na wczesnym etapie karier oraz doktorantów w celu przedstawienia i omówienia najnowszych badań na temat polityki spójności i rozwoju regionalnego/miejskiego z urzędnikami Unii Europejskiej i uznanymi naukowcami.

Naukowcy będą musieli przedstawić dokument o minimum jednym z następujących tematów:

  • Przekształcenie zarządzania i relacji instytucjonalnych,
  • Spójność terytorialna i współpraca,
  • Skuteczność polityki w odpowiedzi na wyzwania rozwojowe dla regionów europejskich.

​Europejski Tydzień Regionów i Miast jest corocznym czterodniowym wydarzeniem w Brukseli, podczas którego urzędnicy reprezentujący regionalne i miejskie organy administracji oraz eksperci i naukowcy podzielić się mogą dobrymi praktykami i wiedzą fachową w dziedzinie rozwoju regionalnego i miejskiego. Jest to również największe europejskie wydarzenie publiczne tego rodzaju.

Źródło: eurodesk.pl; cor.europa.eu

Pt., 5 Prn. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska