Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Kongres Edukacji Architektonicznej w Tucznie

Kongres Edukacji Architektonicznej w Tucznie fotolia.pl

10-13 października odbędzie się pierwszy Kongres Edukacji Architektonicznej. Jego celem jest stworzenie przestrzeni do dialogu i wymiany doświadczeń w temacie szeroko pojętej edukacji architektonicznej.

Kongres jest organizowany przez Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki wraz ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich. I zakłada spotkanie przedstawicieli różnych jednostek działających na terenie całego kraju, zajmujących się szerzeniem i popularyzacją wiedzy o architekturze i urbanistyce, w celu nawiązania współpracy i konfrontacji zdobytego doświadczenia. Zaproszeni będą zatem zarówno architekci, dyrektorzy instytucji kultury, przedstawiciele organizacji zawodowych, fundacji oraz stowarzyszeń jak i edukatorzy i animatorzy, czy osoby zajmujące się popularyzacją architektury i urbanistyki za pośrednictwem różnych mediów.

Kongres odbędzie się w trakcie trzech dni, w wyjątkowych okolicznościach i przestrzeni historycznej, jaką jest Zamek w Tucznie. Rozpocznie się panelami dyskusyjnymi, w których zaproszeni goście opowiedzą o sytuacji edukacji architektonicznej w kraju, co pomoże prześledzić sposoby i metodykę pracy, a także trudności z jakimi spotykają się na co dzień. Wszystko to, aby sporządzić rzeczową diagnostykę edukacji architektonicznej w Polsce. W trakcie Kongresu uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w wykładach i warsztatach.

Na wydarzenie obowiązuje rejestracja – formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj

Więcej szczegółów na stronie projektu: www.niaiu.pl

Organizator: Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki i Stowarzyszenie Architektów Polskich. 

Partner: Narodowe Centrum Kultury. 

Projekt finansowany ze środków publicznych będących w dyspozycji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pt., 5 Prn. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska