Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Wernisaż wystawy Architectural Photography Award 2017

Wernisaż wystawy Architectural Photography Award 2017 fotolia.pl

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej „Architectural Photography Award 2017”. Wystawa prezentowana będzie od 6 do 16 marca br. w Galerii Architektury SARP w Krakowie.

Stowarzyszenie Architektów Węgierskich i jego magazyn „Hungarian Architecture Magazine” ogłosiły w czerwcu 2017 roku nagrodę „Architectural Photography Award 2017” we współpracy z Politechniką Czeską w Pradze, Stowarzyszeniem Architektów Słowackich i Stowarzyszeniem Architektów Polskich. Zaproszono fotografów z całego świata w kategoriach: otwarta i profesjonalna.

Głównym celem konkursu było zachęcenie i zainspirowanie do myślenia o środowisku stworzonym przez człowieka za pomocą fotografii związanych z architekturą. W roku 2012 50% całej populacji planety Ziemi stało się mieszkańcami miast. Od tego czasu znaczenie naszego środowiska zbudowanego wzrosło do niespotykanej nowej skali i poziomu, który sprawia, że nasz świat radykalnie różni się od wcześniejszych okresów. Ta zmiana proporcji wyraźnie odzwierciedla się w rozpowszechnieniu i ewolucji fotografii architektonicznej, których doświadczamy obecnie na całym świecie. Nasz obraz środowiska stworzonego przez człowieka, a także nasze współistnienie ze zjawiskami życia miejskiego od czasu do czasu rodzi zupełnie nowe aspekty. Konkurs miał na celu uświadomienie wszystkich tych tendencji: spojrzenie na budynki i ludzi, sferę miejską i życie dużych i małych miast, relacje między krajobrazami naturalnymi i miejskimi z otwartym podejściem.

Więcej informacji o wystawie i konkursie znajdziecie Państwo na stronie: www.sarp.krakow.pl

Sob., 3 Mrz. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa