Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

NFOŚiGW: pieniądze na budynki publiczne

NFOŚiGW: pieniądze na budynki publiczne fotolia.pl

Do 28 lutego mają czas samorządy na złożenie wniosków o dofinansowanie projektów budowy lub rozbudowy obiektów użyteczności publicznej i budynków mieszkaniowych wielorodzinnych. Konkurs prowadzony jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach szóstej części pod nazwą Budynki użyteczności publicznej o podwyższonym standardzie energooszczędności programu Poprawa jakości powietrza.

NFOŚiGW oferuje dotację i pożyczkę lub samą pożyczkę. Dotacja może wynieść do 40 proc. kosztów kwalifikowanych. Pożyczkę można otrzymać do całości kosztów kwalifikowanych, po uwzględnieniu kwoty dotacji. Minimalny udział procentowy pożyczki w kosztach kwalifikowalnych przedsięwzięcia nie może być niższy niż udział procentowy dotacji w kosztach kwalifikowanych przedsięwzięcia.

Fundusz określił katalog trzech rodzajów przedsięwzięć, które mogą być w konkursie dofinansowane:

  1. inwestycje polegające na budowie nowych budynków budynków użyteczności publicznej (w tym budynków przeznaczonych na cel oświaty, nauki, wychowania, opieki, kultury, kultu religijnego, pomocy społecznej) i zamieszkania zbiorowego, spełniających warunki, określone w ust. 7.2. 1) i 2) programu priorytetowego;
  2. dokończenie rozpoczętej wcześniej budowy obiektów użyteczności publicznej i zamieszkania zbiorowego, o których mowa w pkt. 1 pod warunkiem, że w ramach realizowanego przedsięwzięcia osiągnięty zostanie poziom energooszczędności, o którym mowa w ust. 7.2 1) i 2) programu priorytetowego;
  3. inwestycje polegające na wykonywaniu odbudowy, rozbudowy, nadbudowy budynków użyteczności publicznej i zamieszkania zbiorowego, również w przypadku zmiany sposobu użytkowania takiego budynku, pod warunkiem, że spełnione są warunki programu.

Więcej o konkursie można znaleźć tutaj.

Źródło: nfosigw.gov.pl

Niedz., 31 Gr. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża