Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Powstaną nowe mapy zagrożenia powodziowego i mapy ryzyka powodziowego

Powstaną nowe mapy zagrożenia powodziowego i mapy ryzyka powodziowego fotolia.pl

Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej (KZGW) informuje, że przystąpił do przeglądu i aktualizacji map zagrożenia powodziowego i map ryzyka powodziowego. Zostaną przygotowane też nowe mapy dla dodatkowych odcinków rzek. Na ich przygotowanie KZGW ma czas do końca 2021 r. Zgodnie z regulacjami unijnymi, mapy muszą być aktualizowane co sześć lat.

Mapy będą wykorzystywane przez organy administracji publicznej w planowaniu działań związanych z zarządzaniem kryzysowym oraz w planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

Przegląd i aktualizacja map mają zostać przeprowadzone do końca 2019 roku. Mapy zostały sporządzone w 2013 r. i dotyczą 255 rzek lub odcinków rzek na obszarach dorzeczy Wisły, Odry i Pregoły. Zgodnie z unijną dyrektywą powodziową mapy muszą być aktualizowane co sześć lat.

Nowe mapy mają zostać stworzone dla co najmniej 592 rzek lub odcinków rzek w dorzeczach Wisły, Odry, Pregoły i Niemna. Ich długość to około 13 tys. km. Wartość projektu, który ma zakończyć się w 2021 roku to 52 mln zł, z czego unijne dofinansowanie to ponad 44 mln zł.

Źródło: Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej

Pt., 1 Gr. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa