Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Polski wieżowiec najlepszy na świecie

Polski wieżowiec najlepszy na świecie fotolia.pl

Projekt studentów Politechniki Śląskiej – Mateusza Frankowskiego i Pawła Lipińskiego zwyciężył w 12. edycji prestiżowego konkursu „Skyscraper 2017” amerykańskiego magazynu „eVolo” na wieżowiec najlepiej odpowiadający wyzwaniom XXI wieku.

Studenci zgłosili swój projekt drapacza chmur XXI wieku na konkurs architektoniczny Skyscraper 2017 magazynu „eVolo”, podobnie jak 443 inne zespoły. Koncepcja miała być śmiała, nieszablonowa, wizjonerska i zupełnie inna od obowiązujących trendów. Projekt miał posiadać kontekst społeczny, gospodarczy i kulturowy regionu, w którym miałby stanąć.

Gliwiccy architekci wykonali projekt sugerowaną techniką – za pomocą nowatorskich technologii i estetycznych rozwiązań.

Projekt gliwickich studentów przedstawia „Wieżowiec Mashambas”, targ dla lokalnych kupców w państwach Afryki Subsaharyjskiej. Budynek składa się z modułów i wydrążonej w środku spirali.

Na drugim miejscu znalazł się projekt „Vertical Factories in Megacities”, wieżowiec spleciony z oddziałujących na siebie warstw przemysłowych i rekreacyjnych. Trzecie miejsce otrzymał projekt „Espiral 3500” lokujący budynki użyteczności publicznej jeden na drugim. To rozwiązanie ma zminimalizować problem rozrostu miast.

Z 444 projektów jury wyłoniło trzech zwycięzców i wyróżniło 22 projekty.

Źródło: portalkomunalny.pl

Sob., 15 Kw. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa