Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nadchodzą zmiany w planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym

Nadchodzą zmiany w planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym fotolia.pl

W porządku obrad ostatniego posiedzenia Sejmu RP znalazło się drugie czytanie poselskiego projektu nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

Celem nowelizacji jest usunięcie wątpliwości interpretacyjnych związanych ze stosowaniem przepisów regulujących wyznaczanie przez wójta, burmistrza lub prezydenta miasta terminu na wnoszenie uwag do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Zmiana wprowadza prawidłowe odesłanie do przepisu, dotyczącego ogłoszenia o wyłożeniu projektu do publicznego wglądu, w którym podawany jest ten termin.

Projekt wpłynął do Sejmu 3 września 2012 r. jako inicjatywa ustawodawcza grupy posłów KP Polskie Stronnictwo Ludowe. Pierwsze czytanie odbyło się 6 grudnia 2012 r. w Komisji Infrastruktury oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej. Tego dnia komisje przyjęły projekt bez poprawek. W związku z poprawkami zgłoszonymi w czasie drugiego czytania projekt został ponownie skierowany do Komisji Infrastruktury oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej.

Źródło: Sejm RP

Pt., 4 St. 2013 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka